HOT-INFO

+ 48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

Stypendia przyznane!!!

kasa Oto laureaci najważniejszych stypendiów za osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019

Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Julia Kalinowska

Julia Kalinowska  jest uczennicą klasy III o kierunku matematyczno - fizycznym. Julia jest również stypendystką prestiżowej New York Academy of Sciences Junior Academy, jednej z najstarszych i najbardziej szanowanych organizacji naukowych oraz laureatką wielu konkursów.

Stypendium Ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania - Maksymilian Sapkowski

Maksymilian Sapkowski jest jedynym ze Słupska, a także całego powiatu słupskiego uczniem szkoły średniej, który otrzymał stypendium MEN. Maksymilian znalazł się wśród 27 stypendystów z całego województwa pomorskiego.  Dziś Max jest studentem pierwszego roku  Politechniki Warszawskiej.
Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego - Kacper Ostrowski

Kacper Ostrowski  jest jednym z 10 uczniów z całego województwa pomorskiego i jedynym uczniem ze Słupska, który otrzymał to stypendium  (dla uczniów ze szkoł ponadpodstawowych).  Kacper jest dzisiaj studentem pierwszego roku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Ogłoszono Stypendystów Ministra Edukacji Narodowej

Maks Sapkowski Z dumą informujemy, że jako jedyny ze Słupska, a także całego powiatu słupskiego absolwent II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A.Mickiewicza w Słupsku Maksymilian Sapkowski otrzymał stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Maksymilian znalazł się wśród 27 stypendystów z całego województwa pomorskiego. Jest to ogromne osiagnięcie dla szkoły, gdyż otrzymanie stypendium MEN za wybitne osiagnięcia edukacyjne jest wynikiem nakładu pracy nie tylko ucznia, ale przede wszystkim możliwości i wsparcia jakie daje II LO. Maksymilian Sapkowski dziś jest studentem pierwszego roku  Politechniki Warszawskiej na kierunku technologia chemiczna.

Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

kasa

Informujemy, że Kacper Ostrowski jako uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. A.Mickiewicza w Słupsku został stypendystą Marszałka Województwa Pomorskiego. Kacper jest jednym z 10 uczniów z całego województwa pomorskiego i jedynym uczniem ze Słupska, który otrzymał to stypendium  (dla uczniów ze szkoł ponadpodstawowych).  Kacper jest dzisiaj studentem pierwszego roku SGH w Warszawie. Gratulujemy!

Stypendia Prezydenta Miasta Słupska

Decyzją Prezydenta Miasta Słupska za wyniki w nauce za rok szkolny 2018/2019
stypendium z naszej szkoły otrzymali uczniowie:

Magdalena Cymek
Maja Kalinowska
Julia Kalinowska
Szymon Kuczkowski
Julia Kwiatkowska
Zuzanna Sobczak kasa
Oliwia Borecka
Anna Dąbrowska
Wiktoria Furmanek
Weronika Grzegorczyk
Olga Kowalska
Magdalena Łazarczyk
Julia Mańkowska
Julia Mielczarek
Kacper Ostrowski
Hanna Pawlicka
Maksymilian Sapkowski
Błażej Smorawski
Julia Świechowska

Stypendystom serdecznie gratulujemy !!!

STYPENDIA SZKOLNE

kasa 1. Stypendium szkolne przyznawane jest uczniom i słuchaczom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, na wniosek:
rodziców/opiekunów prawnych albo pełnoletniego ucznia.

2. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne, która nie może zostać przekroczona, wynika z ustawy o pomocy społecznej (t. j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1507 ze zm.) i wynosi:
528 zł netto na osobę w rodzinie.

3. Zamieszkanie na terenie Gminy Słupsk.

4. Wniosek do pobrania - strona szkoły II LO, zakładka
Uczniowie: Stypendia.

5. Termin: Wniosek o stypendium dla ucznia powinien zostać złożony do 11 września w pokoju pedagoga p.014

6. Cele Stypendium:
a) Zakupu podręczników do nauki i innych przyborów szkolnych, odzieży i obuwia wymaganych przez szkołę ( sportowa, galowa),
b) Opłat związanych z udziałem w zajęciach edukacyjnych, pozalekcyjnych i pozaszkolnych, w tym wyrównawczych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych,
c) Innych opłat związanych z pobieraniem nauki.

6. Wykaz wymaganych dokumentów dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku:
a) Odpowiednie dokumenty potwierdzające osiągnięte dochody netto z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku.
b) Oświadczenia o wysokości dochodów uzyskiwanych z prac dorywczych.
c) Oświadczenie o pozostawaniu bez pracy i nieosiąganiu dochodu osób niezarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy (dotyczy pełnoletnich członków rodziny).
d) Wyroki sądowe mówiące o wysokości zasądzonych alimentów.
Odcinek renty, emerytury.
e) Inne dokumenty uzasadniające przyznanie świadczenia.