(059) 842 48 94
lo_2_slupsk@poczta.onet.pl

8 czerwca odbyła się lekcja otwarta dla rodziców klasy 1a. Zajęcia odbyły się w formie quizu, który miał na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat przysłów, powiedzeń, porzekadeł, zwrotów frazeologicznych.

Rywalizowało ze sobą pięć drużyn, w tym drużyna rodziców. Walka była zacięta, starszyzna do utraty tchu walczyła o laur pierwszeństwa, nie dając forów swoim pociechom! Mimo to humor każdemu dopisywał, co widać na załączonych fotografiach.

Ostatecznie wszyscy zostali zwycięzcami.

Dziękuję klasie 1a za zaangażowanie w tak duże przedsięwzięcie. Serdecznie dziękuję również Rodzicom, którzy ufundowali młodzieży piękne nagrody oraz pokazali, że mają wybitne poczucie humoru i pogodę ducha.

Kinga Mielczarek

FOTOGALERIA

matematyka bez granicOd kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Mathematiques sans frontieres" mający charakter zawodów międzyklasowych. Pierwsza edycja tego konkursu została zorganizowana w roku 1989 między innymi przez Akademię w Strasburgu. Objęła ona 87 klas szkół francuskich. Konkurs bardzo szybko zyskał dużą popularność w krajach Europy Zachodniej. Okazało się, że już po siedmiu latach liczba uczestników wzrosła do 2 745 klas, przy czym udział w zawodach wzięło ponad 27 tysięcy uczniów w wieku od 15-17 lat pochodzących z ponad 20 krajów.

Czytaj więcej...

flaga hiszpanii Miło mi poinformować, iż uczennice klasy 3a naszego Gimnazjum, Weronika Krupko, Ariadna Leśniewska i Weronika Lewna zajęły I miejsce w kategorii JĘZYK HISZPAŃSKI w Wojewódzkim Konkursie Teatralnym „ACT”. Druga edycja tego konkursu odbyła się w Gdańsku, gdzie nasze gimnazjalistki zaprezentowały po hiszpańsku skecz z kabaretu Smile pt. Śniadanie i wykazały się umiejętnościami zarówno aktorskimi jak i lingwistycznymi. Serdecznie gratuluję!

Opiekun: Artur Ruciński

CEHZakończono sprawdzanie prac nadesłanych na Ogólnopolski Konkurs „ Savoir-vivre na co dzień” organizowany przez Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS. W tym roku najlepszy wśród gimnazjalistów okazał się Eryk Sobiecki z klasy III a, który uzyskał bardzo dobry wynik -42 pkt. Uczniowi serdecznie gratulujemy, będąc pod wrażeniem wiedzy na temat stosownego i kulturalnego zachowania. Dobre rezultaty uzyskały także Monika Kisielewska oraz Michalina Krysiak z tej samej klasy.

Pragnę nadmienić, iż w konkursie „ Z poprawną polszczyzną na co dzień” organizowanym przez tę samą firmę nasza uczennica Magda Ryśnik z klasy III a awansowała do II etapu, uzyskując
również dobry wynik.

Wszystkim uczniom dziękuję za udział i zachęcam do próbowania swoich sił w konkursach, nie tylko polonistycznych.

Szkolny organizator Joanna Jaśniewicz

PTTK 10 maja b.r. odbyła się druga edycja konkursu krasomówczego na temat Słupska i okolic organizowanego przez Koło Przewodników Terenowych przy RO PTTK w Słupsku, we współpracy Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych oraz pod patronatem Starosty Słupskiego Pana Zdzisława Kołodziejskiego. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę pielęgnacji kultury języka, przeciwstawienie się wulgaryzacji oraz zanieczyszczaniu go, a także okazją do prezentacji piękna i dorobku naszego regionu, wzbogacania wiedzy, rozbudzania zainteresowań krajoznawczych

Wielce raduje wiadomość, iż uczennica naszego Gimnazjum- Ariadna Leśniewska z klasy III a otrzymała wyróżnienie w konkursie. Warto nadmienić, że była ona najstarszą uczestniczką i jedyną przedstawicielką w kategorii gimnazjum. Szkoda tylko, że jury konkursowe oceniało wszystkich rywalizujących bez podziału na kategorie podane w regulaminie.

Ariadna opowiadała o słupskich legendach, wcielając się w rolę ostatniej czarownicy- Triny Papisten. Starannie przygotowała się do swojego kilkuminutowego wystąpienia, na podstawie zebranego materiału napisała przemówienie, zadbała także o odpowiedni strój.

Mojej uczennicy serdecznie dziękuję i gratuluję odwagi i zapału, które włożyła w przygotowania do konkursu. Mam nadzieję, że jej postawa przyczyni się do większego zainteresowania uczniów formami przemówień publicznych, tak przecież potrzebnych we współczesnym świecie.

Opiekun merytoryczny Joanna Jaśniewicz