16 maja uczniowie klasy III d przygotowali tradycyjny już w naszej szkole Dzień Języka Polskiego. Podczas 2 i 3 godziny lekcyjnej reprezentanci klas przystąpili do rozgrywek, które miały wyłonić „ polonistyczne orły”. Gimnazjaliści z III d ( m.in. Kacper Haincz, Ania i Klaudia Taraszkiewicz, Agnieszka Tarnogrodzka oraz Wiktoria Ostaszewska) przygotowali szereg zadań
z zakresu gramatyki i literatury.
Nie zabrakło pytań z ortografii, frazeologii oraz z najważniejszych
w gimnazjum lektur.
Dodatkowym zadaniem było przebranie się przedstawicieli klas za bohaterów z wylosowanej wcześniej lektury. Jedyną klasą, która podjęła się zadania i zasłużyła na dodatkowy punkt, była II a. Podczas konkursu można było zaobserwować zaciekłą rywalizację, jednak walka była wyrównana, ponieważ, jak się okazało, nasi gimnazjaliści bardzo dobrze radzą sobie z językiem polskim.
Do dogrywki przystąpiło 5 najlepszych klas: I b, II b, II a, III a, III b. W ścisłym finale znalazły się II a i III a, które walczyły o I miejsce. W rezultacie ustalono następujące wyniki: I miejsce dla klasy III a, II miejsce dla klasy II a, zaś III miejsce zajęła III b. Każda z klas otrzymała nagrodę pocieszenie
w postaci słodyczy ufundowanych przez klasę III d. Nagrodą za I miejsce, potwierdzoną przez Dyrektora Szkoły, jest dodatkowy dzień wolny, który można przeznaczyć na wycieczkę klasową.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału oraz wiedzy o języku ojczystym. Rzetelnej grupie z klasy III d bardzo dziękuję za przygotowanie i poprowadzenie konkursu.

Opiekun grupy Joanna Jaśniewicz