(059) 842 48 94
gim3slupsk@poczta.onet.pl

Dokad zmierza ten swiat 16 lutego uczniowie klas 2a, 2b gimnazjum  i 1d liceum uczestniczyli w spektaklu ,,Gaja'' w Teatrze Lalki „Tęcza” w Słupsku.

W tym przedstawieniu scenografia i kostiumy nie były istotne, liczył się przekaz. Uniwersalna tematyka spektaklu jest skierowana do otwartych umysłów młodzieży i dorosłych. To historia ziemi i ludzi, początkiem sięgająca stworzenia świata, zamykająca się apokalipsą i proroczą wizją odrodzenia po klęsce.  Mogliśmy zobaczyć, co i jak zmieniło się w życiu na przestrzeni lat i zadać sobie pytanie: Co będzie z nami dalej?

Temat wydaje się banalny, ale to tylko pozory. Dzięki sugestywnym przekazom aktorów i animacji lalek z materiału, doskonale dobranej muzyce, mogliśmy spojrzeć na ten istotny problem z zupełnie innej strony. Po spektaklu na lekcji języka polskiego wywiązała się długa dyskusja, w której mogliśmy się podzielić z Panią Joanną Jaśniewicz swoimi wrażeniami i odczuciami po przedstawieniu. Po wypowiedziach moich kolegów i koleżanek wnioskuję, iż spektakl bardzo się podobał, jak również wzbudził w nas pozytywne emocje i  jako klasa jesteśmy chętni, aby częściej korzystać z tego typu kulturalnej rozrywki.

Ludwika Korniat, uczennica 2b gimnazjum