(059) 842 48 94
gim3slupsk@poczta.onet.pl

7 minut po polnocy plakat 698x1024 W środę (08.02.2017 r.) uczniowie kl. I b i II b uczestniczyli w seansie filmowym w kinie „Rejs”, oglądając najnowszy film J. A. Bayony „Siedem minut po północy” (twórcy m.in. „Sierocińca”), który jest adaptacją popularnej powieści Patricka Nessa.

Fabuła filmu Bayony to pozornie historia rodem z kina familijnego zmieszana z wątkami fantasy, jednak „Siedem minut po północy” wnosi do gatunku sporą dawkę dojrzałości i smutku, przypominając widzom, że życie to również ciężkie decyzje i chwile, na które musimy być przygotowani. Nie jest to film lekki i przyjemny, ale ze względu na swoją tematykę ważny i potrzebny. Gimnazjaliści mieli okazję utożsamić się z losami głównego bohatera – chłopca o imieniu Conor, którego wyobraźnia budzi do życia giganta zaklętego w drzewie. Ów potwór opowiada chłopcu trzy historie, które mają stanowić
dla niego lekcję życia i pomóc w pogodzeniu się ze stratą śmiertelnie chorej matki.

„Siedem minut po północy” nie jest filmem dla każdego. By go obejrzeć, potrzebny jest odpowiedni nastrój i skupienie, a także wrażliwość widza. To mądra, piękna, czasem straszna i wzruszająca opowieść w sam raz dla młodego, często zagubionego człowieka.

Opiekun i koordynator

Joanna Jaśniewicz

7 minut po polnocy 1024x631