swiat na glowie 01 Jeszcze przed feriami uczniowie kl. III a i III d mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym spektaklu w Teatrze Lalki „Tęcza” zatytułowanym „Trójka
na głowie”. Przedstawienie w reżyserii Michała Tramera powstało jako koprodukcja słupskiej „Tęczy”, Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie oraz niemieckiego Mülheimer Theatertage.

Trójka na głowie” dzięki pięknej, plastycznej oprawie i wyrazistym postaciom może się wydawać spektaklem dla dzieci, jednak jego tematyka z pewnością skierowana jest do odbiorcy dojrzalszego. Dla naszych gimnazjalistów stał się znakomitym tematem do dyskusji o sile wyobraźni, zróżnicowaniu świata, społecznych więziach, o zasadach i ich łamaniu. To swoisty traktat filozoficzny, dzięki któremu młodzież ma pretekst do twórczej dyskusji na temat tego, kto jest tak naprawdę bohaterem spektaklu i, cytując jedną z bohaterek, „czy porządek naprawdę zawsze musi być”?

Nasza młodzież odebrała przedstawienie nadzwyczaj pozytywnie, czego efektem były ciekawe dyskusje w drodze powrotnej z teatru. Już niebawem gimnazjaliści jak i licealiści będą mieli okazję uczestniczyć w kolejnej odsłonie teatru- przedstawieniu „ Gaja”. Dzięki przychylności teatru miałam okazję wraz z dwójka wybranych uczniów obejrzeć już spektakl podczas próby generalnej. Jedno jest pewne- przedstawienie piękne i mądre. Cieszy fakt, iż słupska „ Tęcza” otwiera się na starszego widza i pozwala mu wkroczyć w ten tajemniczy
i inspirujący teatralny świat.

Opiekun i inicjator

Joanna Jaśniewicz